Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

3. Bursa Uluslararası Bando Festivali yağmura takıldı

Mustafakemalpaşa’da bugün planlanan 3. Bursa Uluslararası Bandolar Festivali, rüzgâr ve yağmur nedeniyle iptal edildi.

Mustafakemalpaşa'da bugün planlanan 3.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa’da düzenlenecek 3. Bursa Uluslararası Bandolar Festivali, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. Festivalde, Türkiye’nin ilk ve tek kız bando takımı olan Bursa Kız Lisesi Bando Takımı, Bosna Hersek‘ten gelen misafir bando ve Mustafakemalpaşa Bandosu sahne alacaktı.

Festivalin ilçelerde yapılması planlanan etkinlikleri güvenlik gerekçesiyle iptal edildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bandolar Festivali’nin ikinci gününde ilçelerde yapılacak olan etkinlikler, hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederiz” denildi.

Festival Ne Zaman Yapılacak?

Festivalin iptal edilen etkinliklerinin ne zaman yapılacağı henüz belli değil. Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı, konuyla ilgili yeni bir duyuru yapacağını belirtti. Festivalde yer alan bando takımlarının da programlarını yeniden ayarlamaları gerekiyor. Özellikle yurt dışından gelen bando takımlarının ülkelerine dönmeleri veya başka bir şehre gitmeleri durumunda festivalin yeniden düzenlenmesi zorlaşabilir.