Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Kanar’dan gençlere teknolojik destek: 1,9 milyon TL’lik proje!

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Teknoloji ve İnovasyon Müdürlüğü ile gençleri teknolojiyle buluşturan projeleri hayata geçiriyor. Başkan Kanar, 1,9 milyon TL bütçeli Otizm Cafe projesi ile ilçede engelleri kaldırmayı hedefliyor.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, gençlerin her an yanında olmaya devam ediyor. Sevgide Hizmette Sınır Yok sloganıyla 142 yıllık belediye tarihine damga vuran hizmetleri hayata geçiren Başkan Kanar, teknoloji ve inovasyon projeleriyle gençleri yeniliklerle buluşturuyor. Başkan Kanar, 1,9 milyon TL bütçeli Otizm Cafe projesi ile ilçede engelleri kaldırmayı hedefliyor.

Otizm Cafe projesi ile engeller kalkacak

Başkan Kanar, Teknoloji ve İnovasyon Müdürlüğü ile gençleri teknolojiyle buluşturan projeleri hayata kazandırmaya devam ediyor. Başkan Kanar, 1,9 milyon TL bütçeli Otizm Cafe projesi ile ilçede engelleri kaldırmayı hedefliyor. Otizm Cafe projesi, otizmli bireylerin sosyal hayata katılımını sağlamak, onlara mesleki eğitim ve istihdam imkanı sunmak, ailelerine psikolojik destek vermek ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçiriliyor. Proje kapsamında, ilçede bir otizm kafe açılacak, otizmli bireyler burada çalışacak ve gelir elde edecek. Ayrıca, otizmli bireyler ve aileleri için eğitim, danışmanlık, terapi ve rehberlik hizmetleri de verilecek.

Duvarsız Eğitim Modeli ile doğa ile uyumlu uygulamalar

Başkan Kanar, Duvarsız Eğitim Modelini hayata geçirerek, Ormankadı Doğa ve Fen Okulunu ilçeye kazandırdı. Mustafakemalpaşa Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla hayata geçirilen projede; 5700 metrekarelik bir alan üzerine kurulu, 4 açık hava dersliği, 1 kapalı kıl çadır dersliği, 50 metrelik denge parkuru, kitap okuma alanları, tarım uygulama alanları, hayvan barınakları, solucan gübre üretim evi, kum ve kil havuzu, izcilik kamp alanı, 5 ayrı beceri atölyesi, çamur havuzu, 2 kümes, 1 sera, zipline, meyvelik alan ile kompost alanı bulunuyor. Proje ile öğrenciler, doğa ile uyumlu yenilikçi uygulamalarla eğitim alıyor.

Teknofest Gezisi ve ulusal ve uluslararası etkinliklere katılım

Başkan Kanar, teknoloji keşifleri ve çalışmalarıyla 198 öğrenciye Teknofest Gezisi düzenledi. Öğrenciler, Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan Teknofest’te, havacılık, uzay, savunma, otomotiv, enerji, biyoteknoloji, yapay zeka, robotik, oyun, eğitim gibi alanlarda yapılan projeleri görme fırsatı buldu. Başkan Kanar, ayrıca, 7 adet fuarın yanı sıra, çalıştay, lansman, toplantı, ulusal ve uluslararası konferansa katılım sağladı. Bu etkinliklerde, gençlerin teknoloji ve inovasyon alanında bilgi ve deneyim kazanmaları sağlandı.

“Önce gençler, her şey onlar için”

Gençlerin çalışmalarını yakından takip ettiklerini dile getiren Başkan Kanar, “Teknoloji ve inovasyon müdürlüğümüzü hayata geçirerek Mustafakemalpaşa’da teknolojik bir adım attık. Müdürlüğümüz bünyesinde hayata geçirdiğimiz hibe projelerle öğrencilerimize robot temin ediyor, engelleri aşarak ilerleyeceğimiz Otizm Cafe projemiz ile Mustafakemalpaşa’nın çehresini değiştiriyoruz. Özellikle Z kuşağının yoğun ilgi odağı olan teknolojik projeleri ilçemize kazandırarak, gençlere ışık olmanın gururu içerisindeyiz. Her zaman dediğim gibi önce gençler, her şey onlar için.” ifadelerini kullandı.