Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Mehmet Kanar’dan 4 Ekim vurgusu

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde önce Adnan Menderes Meydanı’nda PAHADER’in belediye ile ortak düzenlediği etkinliğe katıldı sonra ise barınakda miniklerle bir araya geldi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla minik hayvanseverler ile birlikte Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Başkan Kanar, hayvan sevgisinin küçük yaşta aşılanması gerektiğini belirterek, can dostlarımız için ücretsiz mama desteği sağladıklarını söyledi.

“Hayvan sevgisi küçük yaşta aşılanmalı”

Başkan Kanar, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle ilk olarak Adnan Menderes Meydanı’nda PAHADER (Paşa Hayvanları Derneği) tarafından düzenlenen ücretsiz mama dağıtım etkinliğine katıldı. Burada hayvanseverlerle sohbet eden Kanar, sokak hayvanlarına sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Kanar, “Hayvanlar bizim can dostlarımız. Onlara iyi bakmak, onların sağlıklı ve mutlu olmalarını sağlamak bizim görevimiz. Bu nedenle belediye olarak hayvanların bakım ve tedavilerini üstleniyoruz. Ayrıca hayvan sevgisinin küçük yaşta aşılanması gerektiğini biliyoruz. Bu yüzden bugün minik hayvanseverlerimizi de yanımıza aldık. Onlarla birlikte Veteriner İşleri Müdürlüğümüzü ziyaret ettik” dedi.

“Can dostlarımızın her an yanındayız”

Başkan Kanar, daha sonra Mustafakemalpaşa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün hayvan barınağına geçti. Burada barınaktaki hayvanları ziyaret eden Kanar, onlara sevgi gösterdi ve mama verdi. Kanar, “Barınağımızdaki hayvanlarımızın hepsi sağlıklı ve aşılanmış durumda. Onlara en iyi şekilde bakmaya çalışıyoruz. Ancak onların asıl ihtiyacı olan şey sevgi ve ilgi. Bu yüzden onları sahiplendirmek istiyoruz. Barınağımız her zaman ziyarete açık. Hayvanseverleri buraya bekliyoruz. Can dostlarımızın her an yanındayız” diye konuştu.