Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye Borçları Yayınlanınca Şükrü Erdem ile Mehmet Kanar Karşı Karşıya Geldi!

31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında Mustafakemalpaşa’da CHP adayı Şükrü Erdem dönemi resmen başladı. Ancak belediye borçlarının yayınlanmasının ardından Erdem ile Mehmet Kanar karşı karşıya geldi.

31 Mart Yerel Seçimleri

Mustafakemalpaşa’da eski dönem borçları belediye binasına asıldı. Mustafakemalpaşa Belediye binasına asılan afişte, Mustafakemalpaşa Belediyesinin toplam borcu 328.899.609,76 TL olarak açıklandı. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem bu fotoğrafı paylaşarak mesaj yayınladı. Mesajında şöyle dedi;

Kıymetli Hemşehrilerim,

Yerel seçimler sürecinde bizleri bu makamlara layık gördüğünüz takdirde, şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceğimizin sözünü vermiştik.

Bu anlamda, Belediyemizin mali durumu ile ilgili olarak yönetimi teslim aldığımız gün itibariyle mevcut borç tablomuzu binamızın dışına asarak sizlere ilan ediyoruz. Buna göre genel borç toplamımız 328.899.609,76 TL bulunmaktadır. Belediyemizin bekleyen alacak miktarı ise 50.349.127,66 TL’dir.

Uzun zamandır kulaktan kulağa konuşulan Belediyemizin genel personel maliyetini de Nisan ayındaki güncel durumu ile paylaşıyoruz. Ancak unutulmamalı ki, bu yılın başından itibaren işçilerimiz sendika sözleşmesi ile maaşlarında iyileştirme beklemektedir. Bu düzenleme ile de personel giderimiz artış gösterecektir.  Bugünkü şekliyle Nisan ayı genel personel giderimiz 34.032.388,00 TL olmakla birlikte, İller Bankasından gelen pay sadece 15.873.997,00 TL dir. Dolayısıyla şu an kasamızda işçimizin maaşını karşılayacak paramız bulunmamaktadır.

Kimsenin şüphesi olmasın ki, acil olarak hayata geçireceğimiz önlem, tasarruf ve gelir kaydedici adımlarla bu zor süreçten çıkacağız. Kısa vadede emekleri ile ekmeklerini kazanan işçilerimizin mağduriyetini gidereceğiz.  Sizlerin bizlere olan güveni ve sabrı ile her zorluğu aşacağımızı biliyoruz. Söz verdiğimiz gibi gece gündüz çalışarak, önce alacağımız tedbirler ile giderlerimizi ve borçlarımızı azaltacak sonra ise Mustafakemalpaşamızı daha yaşanır kılmak için yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz. Bursa Büyükşehir Belediyemiz ile ele ele vererek hep birlikte gülümseyeceğiz.

Başkan Kanar’dan Sert Mesaj: Anahtarı Bırakın

Bu fotoğraf ve mesajların ardından sosyal medyadan bir mesaj da Mehmet Kanar’dan geldi. “Ağlayacaksanız şimdiden anahtarı bırakın paspasın altına. Ben devam ederim tek başıma! Biz hiç ağlamadık.. Olmayacaksa bırakın ben devam ederim…” dedi.