Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa İYİ Parti’de şok istifalar! 6 Yöneticiden Çok Konuşulacak Açıklamalar

İYİ Parti’de 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi kriz çıktı. Meclis üyesi ve kurucu üyelerin de aralarında bulunduğu 6 yönetici, partiden istifa ettiklerini açıkladı. Peki, istifa edenlerin gerekçeleri neler?

İYİ Parti’de 31 Mart

İYİ Parti’de 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’ne yaklaşık 70 gün kala şok istifalar yaşandı. Partinin Bursa İl Yönetimi’ne bağlı Mustafakemalpaşa İlçe Yönetimi’nden 6 yönetici, partiden istifa ettiklerini duyurdu. İstifa edenler arasında Grup Sözcüsü ve Belediye Meclis Üyesi Derya Deniz Kanar, Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Kahraman, Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Sülün, Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Demir, Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Yıldız, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Can Seren gibi isimler yer aldı.

İstifa edenlerin gerekçeleri neler?

İstifa eden 6 yönetici, yaptıkları ortak açıklamada, istifa gerekçelerini madde madde sıraladı. Buna göre, istifa edenlerin gerekçeleri şunlar:

  • Bursa İl Yönetimi’nin taban siyaseti değil, biat siyaseti yapması.
  • Mustafakemalpaşa İlçe Yönetimi kararı dışında İl Yönetim Kurulunca yönetici olması.
  • İlçe kongresinin rövanşı olarak alelacele belediye başkan aday adayı açıklaması.
  • Aday adaylık süresinin dolmamasına rağmen, başka aday adayı yok bahanesiyle belediye başkan adayı açıklanması.
  • Parti içinde gruplaşmaların olması.

İstifa edenler, yukarıda belirtilen sebepler nedeniyle İYİ Parti’de siyaset yapılamaz, yol yürünemez hale geldiklerini belirttiler. Bu nedenlerle görevlerinden ve İYİ Parti üyeliklerinden istifa ettiklerini kamuoyuna sundular.