Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da bandolar festivali coşkusu yaşanacak

Bursa’da 1 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek olan 3. Bursa Uluslararası Bandolar Festivali’nde, Türkiye’nin ilk ve tek kız bando takımı olan Bursa Kız Lisesi Bando Takımı, Bosna Hersek’ten gelen misafir bando ve Mustafakemalpaşa Bandosu sahne alacak.

Bursa'da 1 Ekim Pazar

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Bursa Uluslararası Bandolar Festivali, 1 Ekim Pazar günü Mustafakemalpaşa’da gerçekleştirilecek. Festivalde, Türkiye’nin ilk ve tek kız bando takımı olan Bursa Kız Lisesi Bando Takımı, Bosna Hersek’ten gelen misafir bando ve Mustafakemalpaşa Bandosu sahne alacak.

Festivalin amacı, bandoların coşkusu ve müziği ile Bursa sokaklarını renklendirmek, ulusal ve uluslararası bandolar arasında kültürel etkileşim sağlamak ve bando sanatına ilgiyi artırmaktır. Festival, aynı zamanda Mustafakemalpaşa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak için de bir fırsat oluşturuyor.  Festivalde, üç farklı bando performans sergileyecek. Bunlar şöyle:

  • Bursa Kız Lisesi Bando Takımı
  • Bosna Hersek Bandosu
  • Mustafakemalpaşa Bandosu

Festival nerede ve ne zaman yapılacak?

3. Bursa Uluslararası Bandolar Festivali, 1 Ekim Pazar günü saat 17:00’de Mustafakemalpaşa Adnan Menderes Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Festival ücretsiz olarak izlenebilecek. Başkan Mehmet Kanar Bursa’da bandolar festivali coşkusu yaşamak isteyenleri, 1 Ekim Pazar günü Mustafakemalpaşa Adnan Menderes Meydanı’na davet etti.