Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’daki Hırsız Pes Dedirtti: Atı Önce Çaldı Sonra Sattı

Bursa’da, bir at çiftliğinden değerli midilli atını çalan hırsız, polis tarafından yakalandı. Hırsız, atı çok ucuza sattığını itiraf etti. Hırsızlık anları ise güvenlik kamerasına yansıdı. At ise sahibine teslim edildi. İşte Bursa’daki at hırsızlığından detaylar.

Bursa’da, bir at çiftliğinden

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde, 17 Ocak günü gece saat 22.00 sıralarında, bir at çiftliğinde midilli hırsızlığı olayı yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Ethem P. isimli şahıs, at çiftliğine gelerek etrafı kolaçan etti. Bir süre sonra, ‘Fındık’ adlı midilli atı fark eden hırsız, atı çiftlikten çalarak kaçırdı.

Güvenlik Kamerası Her Şeyi Kaydetti

Ethem P.’nin midilli atı çalıp kaçtığı anlar, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Sabah saatlerinde at çiftliğine gelen çalışanlar, ‘Fındık’ adlı midilli atın yerinde olmadığını fark etti. Atın çalındığını anlayan çalışanlar, durumu hemen polis ekiplerine bildirdi.

Hem Çaldı Hem Sattı

Olay üzerine harekete geçen Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme Soruşturma ve Merinos Polis Merkezi ekipleri, Ethem P.’yi kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan hırsız sorgusunda, midilli atı değerinin çok altında, 7 bin liraya Karacabey ilçesinde Sedat C. isimli bir kişiye sattığını söyledi. Sedat C. ise, aldığı midilli atı Fırat C. isimli başka bir kişiye sattığını belirtti. Polis ekipleri, ‘Fındık’ isimli midilli atı Karacabey’de buldu ve sahibine teslim etti.

Hırsız Adliyeye Sevk Edildi

Midilli atı çalan Ethem P., ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Hırsızlık suçundan yargılanacak olan Ethem P., tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, Ethem P.’nin tutuklanmasına karar verdi. Atın çalınmadan önce ve çalındıktan sonra hali ise hayvanseverlerin büyük tepkisini çekti.