Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çevre Dostu Projelerle 5 Yılda 1.3 Milyon Kg Atık Tasarrufu!

Başkan Kanar, iklim değişikliği ve sıfır atık mücadelesinde örnek projelerle ilçesine çevre bilinci kazandırdığını ve 5 yılda 1.3 milyon kg atığı geri dönüştürdüğünü açıkladı. Peki, bu başarı nasıl elde edildi?

Başkan Kanar, iklim değişikliği

Başkan Kanar, ilçesinde yürüttüğü çevre dostu projelerle hem iklim değişikliğiyle mücadele ettiğini hem de sıfır atık hedefine ulaştığını belirtti. Başkan Kanar, elektrik üreten bisiklet yolları yapımını içeren proje fikirleri ile ulaşımdan kaynaklı karbon salınımını azaltarak iklim değişikliğini önleme projesinin jüri özel ödülüne layık görüldüğünü de sözlerine ekledi. Başkan Kanar, sürdürülebilir bir döngü için, pazaryerinden toplanan yeşil atıkları çevre dostu bir yöntemle komposta dönüştürerek, israfın önüne geçtiklerini vurguladı. Başkan Kanar, bu sayede hem çiftçi ve üreticilere organik gübre desteği sağladıklarını hem de atıkların doğaya zarar vermesini engellediklerini ifade etti.

“Atıklarımız Çilek Olsun Projesiyle Çocuklara Çevre Bilinci Aşılıyoruz”

Başkan Kanar, özellikle çocukların çevre bilincini arttırmak amaçlı başlatılan “Atıklarımız Çilek Olsun” projesiyle öğrencilere atık yönetimi konusunda bilgi ve beceri kazandırmanın yanı sıra, atıkların doğaya zarar vermesini önleyerek çevreye duyarlı bireyler yetiştirmelerini de sağladıklarını anlattı. Başkan Kanar, bu proje sayesinde öğrencilerin hem çevre sorunlarına duyarlı hem de çilek yetiştirme konusunda uzman olduklarını belirtti.

Başkan Mehmet Kanar, sıfır atık bir ilçe için 5 yılda büyük projelere imza attıklarını ve bunun sonucunda 1.358.409 kg atığı geri dönüştürdüklerini açıkladı. Başkan Kanar, ilçesinde 47.558 kişiye çevre eğitimleri vererek, çevre duyarlı yarışmalar düzenleyerek 13.825 TL yarışma ödülü dağıttıklarını da söyledi. Başkan Kanar, ayrıca 155 hizmet birimlerinin tasarruf takibini yaparak, belediyelerinde tasarruf tedbirleri uyguladıklarını da dile getirdi. Başkan Kanar, “Gelecek hepimizin” diyerek, çevre dostu projelerine devam edeceklerini duyurdu.