Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP’den Aday Adayı Olan Tandoğan Kuru Şükrü Erdem İddialarına Ateş Püskürdü!

Mustafakemalpaşa’da CHP İlçe Başkanı Serda Tandoğan Kuru, 2024 seçimleri için CHP’den aday olmak isteyen ancak geçmişte AKP ve İYİ Parti ile ilişkisi olduğu iddia edilen Şükrü Erdem iddialarını sert bir dille eleştirdi. Tandoğan Kuru, Erdem’in AKP’ye geçeceğini öne sürerken CHP’de bu pazarlığı yapan kişilere de ağır ithamlarda bulundu. İşte o mesaj..

Mustafakemalpaşa’da CHP İlçe Başkanı

Mustafakemalpaşa’da siyasi kulisler hareketli. CHP İlçe Başkanı Serda Tandoğan Kuru, 2024 yerel seçimleri için CHP’den aday olmak istediğini açıkladı. Ancak Kuru’nun rakibi olarak gösterilen Şükrü Erdem, gündeme geldi.

Tandoğan Kuru, yaptığı açıklamasında, Şükrü Erdem’in CHP’ye karşı tutumunu sert bir dille eleştirdi. Kuru, Erdem’in tüm siyasi hayatı boyunca CHP’ye hakaret ettiğini, CHP’ye oy vermediğini, Tayyip Erdoğan’ın emrine girmeye hazır olduğunu, 2019 seçimlerinde İYİ Parti’den aday olmasına rağmen CHP’yi yok saydığını, 2024 seçimleri için önce İYİ Parti ile görüştüğünü sonra da istifa ederek AK Parti’ye yaranmaya çalıştığını, sol görüşlü olmadığını, CHP’den teklif gelmesine rağmen reddettiğini söylediğini belirtti.

Kuru, “Böyle bir adama hangi CHP’li teklif götürmüşse bilin ki o da haindir. Hizmet edebilmek için AKP’den aday olmayı kabul ederim o da Tayyip Erdoğan ararsa emir kabul ederim, Efkan Ala’ya bir söz verdim diyen adam yarın bu ilçede CHP adına seçim kazanırsa CHP adına oy kullanan muhalif seçmenin oyu ile kazanmış bir belediye başkanını işte o zaman Tayyip Erdoğan ararsa AKP’ye geçer mi geçmez mi?” dedi.

Tandoğan Kuru’ya Göre Şükrü Erdem’in Şartları Ne?

Tandoğan Kuru, Şükrü Erdem’in CHP’den aday olmak için şartlarını da açıkladı. Kuru, Erdem’in şartlarının şunlar olduğunu iddia etti:

  • İYİ Parti’den aday olan İsa Söğüt’ü seçime yakın bir zaman kala çekilmeye ikna edip, kendisini 1. sıra meclis üyesi yapmak.
  • İYİ Parti’den aday olduğu zaman uyumlu çalıştığı 3-4 meclis üyesi arkadaşını da listesine almak.
  • Mevcut ilçe yönetimiyle çalışmamak, görevden alınmasını sağlayıp, kendisine göre dizayn edilmiş bir yönetim atamak.
  • Kendisinin para pulu olmadığını, cebinden 5 kuruş harcamayacağını, en az 5 milyon lira parayı CHP’nin ayarlamasını istemek.

Kuru, “Şimdi bu adama eğer doğruysa bu konuşulanlar kim aday ol diye ısrar ediyorsa, eğer bu konuşulanlar doğruysa bu şartlara kim tamam diyorsa, Mustafakemalpaşa örgütü üyesinden yöneticisine biz bu adamı istemiyoruz diyorsa ve dinlenmiyorsa, umarım tamamı hayal ürünüdür yalandır. Eğer değilse doğruysa bu şartları kim kabul ediyor ve bu adama CHP’den aday olmanı kabul ediyorum diyorsa bilin ki bu memleketin en büyük haini onlardır” diye konuştu.

CHP Örgütü Ne Diyor?

Tandoğan Kuru’nun bu açıklamaları, CHP örgütünde büyük yankı uyandırdı. CHP Mustafakemalpaşa İlçe Örgütü, Kuru’ya destek vererek, Şükrü Erdem’in CHP’den aday olmasına karşı çıktı. CHP örgütü, Erdem’in CHP’ye zarar vereceğini, CHP’nin ilkelerine ve değerlerine aykırı olduğunu, CHP’ye güveni sarsacağını, CHP’yi AK Parti’ye teslim edeceğini savundu.

Şükrü Erdem Ne Diyecek?

CHP İlçe Başkanı Serda Tandoğan Kuru’nun Şükrü Erdem’e yönelik sert eleştirileri ve iddiaları sonrasında Şükrü Erdem’in nasıl bir yanıt vereceği merak konusu oldu. Şükrü Erdem, henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.