Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyabet Farkındalık Standında Başkan Kanar’dan Örnek Davranış

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla İlçe Sağlık Müdürlüğünün açtığı standı ziyaret ederek, sağlık kontrolü yaptırdı. Başkan Kanar, diyabetin önemine dikkat çekti.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet

Diyabetle mücadelede farkındalık yaratmak için Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, sağlık kontrolü yaptırdı. Başkan Kanar, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla İlçe Sağlık Müdürlüğünün Adnan Menderes Meydanı’na açtığı standı ziyaret ederek, yağ, şeker ve kilo ölçümü yaptırdı. Başkan Kanar, diyabetin önemine dikkat çekerek, vatandaşları sağlıklı beslenmeye ve düzenli egzersiz yapmaya davet etti.

Başkan Kanar’dan Vatandaşlara Tavsiyeler

Başkan Kanar, sağlık kontrolü sonrasında yaptığı açıklamada, diyabetin önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu ve herkesin risk altında olduğunu belirtti. Başkan Kanar, “Diyabet, sessiz bir katildir. Belirtileri fark edilmeden ilerleyebilir ve vücuda ciddi zararlar verebilir. Bu nedenle, diyabetten korunmak için düzenli olarak kan şekeri ölçtürmeli, sağlıklı beslenmeli ve hareketli bir yaşam sürmeliyiz. Bugün burada, bu konuda farkındalık yaratmak için sağlık kontrolü yaptırdım. Tüm vatandaşlarımızı da bu standı ziyaret ederek sağlık durumlarını öğrenmeye davet ediyorum.” dedi.