Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ekipler Ünlü İş İnsanını Dolandırılmaktan Kurtardı

Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü, telefon dolandırıcılarına karşı başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Ünlü bir iş insanının kimlik bilgilerinin kullanılarak dolandırılmaya çalışıldığı tespit edildi. Emniyet ekipleri, iş insanına ulaşarak mağduriyetini önledi.

Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü,

Mustafakemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, bir vatandaşın telefon dolandırıcıları tarafından dolandırılmaya çalışıldığı bilgisine ulaştı. Ekipler, kritik nokta ve özellikle bankaların çevrelerinde yaptığı titiz araştırmalarda, ünlü bir iş insanının kimlik bilgilerinin kullanıldığını belirledi. Telefon dolandırıcıları, iş insanını arayarak kendilerini savcı olarak tanıttı ve hesaplarının terör örgütüyle ilişkili olduğunu söyledi. İş insanından, hesaplarını güvene almak için paralarını belirtilen hesaplara aktarmasını istedi.

Emniyet ekipleri iş insanını son anda uyardı

Emniyet ekipleri, iş insanının dolandırılmadan önce kendisine ulaşmayı başardı. Ekipler, iş insanına telefonla gelen aramanın dolandırıcılık olduğunu ve paralarını kesinlikle göndermemesi gerektiğini söyledi. İş insanı, emniyet ekiplerinin uyarısı sayesinde maddi kayba uğramaktan kurtuldu. Emniyet ekipleri, telefon dolandırıcılarının yakalanması için çalışma başlattı.