Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kore Gazisi Hacı Arif Bozkurt Defnedildi

Mustafakemalpaşa’nın Eskikızılelma Mahallesi’nde ikamet eden ve Kore Savaşı’na katılan Hacı Arif Bozkurt, hayata gözlerini yumdu.

Mustafakemalpaşa'nın Eskikızılelma Mahallesi'nde ikamet

Hacı Arif Bozkurt, 1950-1953 yılları arasında yaşanan Kore Savaşı’na Türk askeri olarak katılmıştı. Savaşta yaralanan Bozkurt, Türkiye’ye döndükten sonra Mustafakemalpaşa’nın Eskikızılelma Mahallesi’nde yaşamına devam etti. Bozkurt, mahallede sevilen ve saygı duyulan bir kişi olarak tanınıyordu.

Cenazesine protokol katıldı

Hacı Arif Bozkurt, yaşlılığa bağlı olarak rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Bozkurt’un cenazesi, mahalle camisinde kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine Bozkurt’un ailesi, yakınları ve mahalle sakinleri katıldı.

Kore Gazileri sayısı azalıyor

Kore Savaşı’na katılan Türk askerleri, Türkiye’nin uluslararası alanda tanınmasına ve saygı duyulmasına büyük katkı sağlamıştı. Türk askerleri, savaşta gösterdikleri kahramanlık ve fedakarlıkla Kore halkının da sevgisini kazanmıştı. Ancak Kore Gazileri’nin sayısı her geçen gün azalıyor. Türkiye’de yaşayan Kore Gazileri’nin sayısının 200’ün altına düştüğü tahmin ediliyor.