Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafa Bozbey: Mustafakemalpaşa’ya sinema salonu yapacağız!

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Bozbey, “Mustafakemalpaşa’dan Bursa’ya sinema için giden gençlerimiz var. Tiyatro, sinema gibi etkinlik salonunu yapacağımıza söz veriyoruz” dedi. Bozbey, ayrıca tarım, eğitim, sağlık ve sosyal destek alanlarında da projelerini anlattı.

CHP Bursa Büyükşehir Belediye

Mustafa Bozbey, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem ve partililerin de katıldığı toplantıda, Mustafakemalpaşa’nın sorunlarına ve çözüm önerilerine değindi. Bozbey, “Mustafakemalpaşa’da yıllardır kangren haline gelen alt yapısından başlayarak, spor, kültürel tesislerini ve tabiî ki de sinema salonunu yapacağız. Mustafakemalpaşa’da 3 gün önce gençlerle konuştuğumuzda sinema için Bursa’ya, Nilüfer’e gittiklerini söyledi. Tiyatro, sinema gibi etkinlik salonunu yapacağımıza söz veriyoruz. Bursa’ya gitmenize gerek kalmayacak” dedi.

Çiftçilere gübre, tohum, mazot desteği sağlayacaklarını açıkladı

Bozbey, tarımda sürdürülebilir olmak, ekilebilir alanları çoğaltmak için çiftçilere gübre, tohum, mazot desteği sağlayacaklarını belirtti. Bozbey, “Üretimi arttıracağız. Köydeki gençlerimiz şehirlerde asgari ücretle iş aramak zorunda kalmayacak. Kendi köyünde arazileri ekip, daha fazlasını kazanacaklar. Yine bununla bağlantılı soğuk hava depoları yapacağız. Köylümüzün malını koruyarak daha iyi fiyata satmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Çocuklara süt, emeklilere destek vereceklerini duyurdu

Bozbey, çocuklar, gençler ve emekliler için de destek paketleri hazırladıklarını ifade etti. Bozbey, “Çocuklarımız, gençlerimiz için desteklerimiz olacak. Süt içmeyen çocuk kalmayacak. Bunu belediye olarak destekleyeceğiz. Okula giden tüm çocuklarımız süt içecek. Biz bunu Nilüfer’de yaptık. Biz bir çocuğun yatağa aç girmesini önlemekle zorundayız” diyerek sözlerini sürdüren Bozbey, “Belirli ücretlerin altında olan emeklilerimize destek vereceğiz. Destek paketlerimizin tamamını açıklayacağız. Bunların tamamı Büyükşehir Belediyesi bütçesinin yüzde 8’i kadar tutuyor. Sizin vergilerinizle belediyeye para geliyor. Sizin paranızı biz Bursa’nın dört yanında ihtiyaç duyulan alanlarda eşit ve adil olarak paylaştıracağız” dedi.

Vatandaşlardan destek istedi

Bozbey, son olarak vatandaşlardan destek isteyerek, “Sizlerin sadece destek vermesi yetmez. Eşinizi, dostunuzu, akrabalarınızı arayacaksınız. Bir önceki yerel seçimlerde bize oy vermemiş kişileri projelerimizi anlatarak ikna etmenizi istiyoruz. Bu defa sandıklar öyle patlayacak ki sizler başında olursanız bir oyu bile dışarı kaçırmazsanız, trafoya kedi değil, aslan bile girse fayda etmeyecek. Sizlere güveniyoruz. Bu kalan süreç içinde bizleri takip etmeniz ve projelerimizi vatandaşlarımızla paylaşmalıyız” diye konuştu.