Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa Belediyesi 5 yılda 518 bin kalbe dokundu!

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Destek Hizmetleri Müdürlüğü aracılığıyla sağlık, eğitim ve sosyal sorumluluk projeleriyle ilçe halkının yanında oldu. Peki, bu projeler nelerdi? Hangi hizmetler sunuldu? Kaç kişiye ulaşıldı? İşte cevapları…

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Destek Hizmetleri

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Destek Hizmetleri Müdürlüğü aracılığıyla sağlık, eğitim ve sosyal sorumluluk projeleriyle ilçe halkının yanında oldu. Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın liderliğinde, ilçedeki her bireye destek olarak, ilçenin düzenini sağlayan müdürlük ile 5 yılda, 2.129 hasta nakil, 3.802 kanser hastası, 17.400 engelli ve yaşlı vatandaş, 6.402 cenaze, 3.150 sağlık taraması, 1.362 din görevlisi ulaşım, 74.000 cenaze yakını ulaşım desteği sağlanırken 518.150 kalbe dokunuldu.

Kent mobilyaları ve can dostları için üretim

Destek Hizmetleri Müdürlüğü, sadece ulaşım ağında değil kent mobilyalarıyla da ilçenin eksik tüm mobilyalarını ve çöp konteynerlerini üretti. Müdürlük, sokak kütüphanelerini ve ilçede yaşayan can dostları için 153 yuvayı ilçeye kazandırdı. Kent mobilyaları, ilçenin estetik görünümüne katkı sağlarken, sokak kütüphaneleri ve hayvan yuvaları da sosyal sorumluluk bilincini artırdı.

Deprem bölgesine destek

Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Başkan Kanar’ın talimatıyla 11 ili etkisi altına alan 6 Şubat depreminde, deprem bölgesine destekleriyle depremin ilk anından itibaren sahada bulundu. Müdürlük, deprem bölgesinde 156.000 sıcak yemek dağıtımında bulunarak, birliğin ve beraberliğin önemini vurguladı. Ayrıca, depremzedelere battaniye, çadır, su ve gıda gibi temel ihtiyaç malzemeleri de ulaştırdı.

Gençlere eğitim desteği

Destek Hizmetleri Müdürlüğü, gençlerin eğitimine de önem verdi. Müdürlük, 5 yılda toplam 46.790 öğrencinin her an yanlarında oldu. Öğrencilere ücretsiz servis, kırtasiye, kitap, burs, tablet, bilgisayar, internet, kıyafet, spor malzemesi gibi eğitim materyalleri sağladı. Ayrıca, öğrencileri kültür, sanat, spor ve doğa gezilerine götürerek, sosyal ve kişisel gelişimlerine katkı sundu.

Başkan Kanar: “Hemşehrilerimize destek olmak istiyoruz”

Müdürlük ile birlikte açıklama yapan Başkan Kanar, “Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz, sadece kent mobilyaları ve araç bakımıyla değil, aynı zamanda insanlarımızın sağlığına yönelik de önemli bir rol üstleniyor. Kanser hastalarımızın zorlu süreçlerinde yanlarında olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Amacımız, ilçemizin her alanında hemşehrilerimize destek olmak ve yaşam kalitelerini artırmak” dedi. Kanar, ilçe halkına verdikleri hizmetlerin devam edeceğini ve yeni projelerle ilçeyi daha da güzelleştireceklerini sözlerine ekledi.