Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa Hayvan Barınağı’nda Büyük Dönüşüm!

Mustafakemalpaşa Belediyesi, hayvan dostlarımız için modern ve konforlu bir hayvan barınağı inşa etti. Belediye Başkanı Kanar, “Mustafakemalpaşa’da can dostlarımız bizlere emanet” dedi. Barınak, 5 yılda binlerce hayvana yuva oldu.

Mustafakemalpaşa Belediyesi, hayvan dostlarımız

Mustafakemalpaşa Belediyesi, hayvan sevgisini ilke edinerek, hayvan dostlarımız için önemli bir proje hayata geçirdi. Türkiye’de 1389 belediye arasında rehabilitasyon merkezine sahip 297 belediyeden biri olan Mustafakemalpaşa Hayvan Barınağı, Başkan Kanar’ın talimatıyla, atıl bir durumdayken büyük değişim ve dönüşümle modern bir görünüme kavuştu.

Binlerce Hayvana Yuva Oldu

2019 yılında göreve geldiği andan itibaren, hayata geçirdiği önemli projeler arasında yer alan Mustafakemalpaşa Hayvan Barınağı’nı yeni görünümüyle modern bir hale getiren Başkan Kanar, “Mustafakemalpaşa’da can dostlarımız bizlere emanet. Atıl durumda olan barınağımızı uzman veteriner hekimlerimizin istihdamıyla ve son teknoloji aletlerimiz ile yeniledik. Can dostlarımızın tüm bakımları konforlu bir şekilde yapılırken, 5 yıl içerisinde binlerce can dostumuzu yeni yuvalarına kavuşturduk” dedi.

Mustafakemalpaşa Hayvan Barınağı’nda 5 yılda 7120 tedavi, 9157 adet aşılama, 920 adet sahiplendirme, 4423 adet kısırlaştırma işlemi yapılırken, 120 adet yem ve su odakları, 130 adet kedi köpek kulübesi ilçeye kazandırıldı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, soğuk kış aylarında sokakta kalan can dostlarımız için her sene düzenli olarak yapılan kedi ve köpek evlerine yenilerini ekleyerek, modern görünümlü yeni ahşap barınaklar hazırlayarak çetin kış şartlarına karşı hazırlıklarını sürdürüyor.

Çocukların hayvan sevgisiyle büyümesini gerektiğine vurgu yapan Başkan Kanar, çocuklar ve aileleri için de Mustafakemalpaşa Hayvan Barınağı’nda özel bir cafe ve oyun alanı dizayn etti. Hayvan Barınağı’nı ziyaret etmek isteyen aileler, Pet Cafe’de vakit geçirirken, çocuklar doğa ile iç içe olan özel parklarda oyun oynayabiliyor.

Barınak Engelli Patiler Bölümüyle Fark Yaratıyor

Çeşitli kazalardan yaralanarak, duyu ve uzuv kaybına uğrayan engelli sokak hayvanları Mustafakemalpaşa Belediyesi’ne emanet. Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından temin edilen geri dönüşüm cam kumbaraları Mustafakemalpaşa’nın can dostları için modern yuvalara dönüştürülerek, can dostlarına sıcacık yuvalar haline getiriliyor. Çağrı Merkezi üzerinden gelen talepler doğrultusunda ya da ekipler tarafından sokak hayvanları tedavi süreçleri bittikten sonra, sahiplendirilmek üzere, engelli patiler bölümünde bakımları tamamlanıyor. Satın alma sahiplen vurgusu yapan Başkan Kanar, “Can dostlarımız bizlere emanet, 7/24 hizmet veren Veteriner İşleri Müdürlüğümüze ile iletişim kurmak isteyen vatandaşlarımız 444 3 815 numaralı çağrı merkezimizden ekiplerimize ulaşabilirler” dedi.