Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa’da 100. Yılda 100 Fidan Dikildi

Mustafakemalpaşa’da Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında, Cahit Zarifoğlu İlkokulu ve Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğiyle “100. Yılda 100 Fidan Toprakla Buluşuyor” projesi gerçekleştirildi.

Mustafakemalpaşa'da Cumhuriyet’in 100. yılı

Mustafakemalpaşa’da Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında, Cahit Zarifoğlu İlkokulu ve Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğiyle “100. Yılda 100 Fidan Toprakla Buluşuyor” projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında, ilçenin Kestelek Mahallesi’nde öğrenciler tarafından 100 adet çam ağacı dikildi.

Çevre bilinci ve Cumhuriyet sevgisi aşılandı

Projenin amacı, öğrencilere çevre bilinci ve Cumhuriyet sevgisi aşılamak, doğayla iç içe olmalarını sağlamak ve Cumhuriyet’in 100. yılını anlamlı bir şekilde kutlamaktı. Proje sayesinde, öğrenciler hem doğaya katkıda bulundu hem de Cumhuriyet’in değerini kavradı.

Katılımcılara teşekkür edildi

Projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, şu açıklamayı yaptı:

“Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında okulumuz Cahit Zarifoğlu İlkokulu ve Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü ile beraber ‘100. Yılda 100 Fidan Toprakla Buluşuyor’ projesi adına ilçemiz Kestelek Mahallesi’ne öğrencilerimizle 100 adet çam ağacı dikildi. Katılımlarından ve desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Veysel ÇALIK‘a, Şube Müdürümüz Mehmet Sabri TEKİN‘e, proje ortağımız Orman İşletme Müdürü Bünyamin ARSLAN‘a, Orman İşletme Müdürü personellerine, Devecikonağı Jandarma Karakol Komutanlığı Personellerine ve Okul Aile Birliği Yönetimine teşekkür ederiz.”