Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa’da Altyapı Çalışmaları Tam Gaz

Mustafakemalpaşa ilçesinde altyapı yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Yatırım Bankası (AYB) ve İller Bankası’ndan temin edilen krediyle ilçenin kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını yeniliyor.

Mustafakemalpaşa ilçesinde altyapı yenileme

Mustafakemalpaşa ilçesinde altyapı yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Yatırım Bankası (AYB) ve İller Bankası’ndan temin edilen krediyle ilçenin kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını yeniliyor. Peki, Mustafakemalpaşa’da hangi mahallelerde altyapı çalışması yapılıyor? Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından hangi bölgelerde asfaltlama çalışması yapılacak? Altyapı çalışmalarının maliyeti ne kadar? İşte detaylar…

Mustafakemalpaşa’da Hangi Mahallelerde Altyapı Çalışması Yapılıyor?

Mustafakemalpaşa ilçesinde altyapı yenileme çalışmaları kapsamında Atatürk ve Yunus Emre mahalleleri ile Fevzi Paşa Caddesi’nde yaklaşık 4 kilometrelik kanalizasyon ve yaklaşık 2 kilometrelik yağmur suyu hattı olmak üzere, 6 kilometrelik altyapı hattı çalışması devam ediyor. Bu bölgelerdeki altyapı hatları eskiyen ve yetersiz kalan borularla değiştiriliyor. Ayrıca, Mustafakemalpaşa Atatürk Bulvarı’nda da 2 bin tonluk asfalt kaplama çalışması yapıldı.

Hangi Bölgelerde Asfaltlama Çalışması Yapılacak?

Altyapı çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde asfaltlama çalışmalarına da hemen başlanacak. Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, altyapı imalatlarının tamamlandığı yerlerde yolların bozulan kısımlarını onaracak ve asfaltlayacak. Böylece, hem altyapısı hem de üstyapısı yenilenmiş yollar vatandaşların hizmetine sunulacak.

Altyapı çalışmalarının maliyeti, Avrupa Yatırım Bankası (AYB) ve İller Bankası’ndan temin edilen krediyle karşılanacak. AYB ve İller Bankası, Bursa genelindeki altyapı hamlesine destek veriyor. AYB ile imzalanan sözleşme gereği, sanayi, turizm ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin (KOBİ) ihracatına veya döviz kazandırıcı hizmetlerine yönelik olarak yurt içinde gerçekleştirecekleri yatırım projeleri (yeni yatırım, tevsi ve modernizasyon) ile işletme sermayesi ihtiyaçlarını finanse ediyor. İller Bankası ise belediyelere altyapı projelerinin finansmanında uygun faizli kredi sağlıyor.