Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa’da altyapı sorunu çözülüyor

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Fabrikalar Caddesi bölgesindeki açık kanalın taşma ve koku sorununu çözmek için çalıştıklarını açıkladı. Kanar, yakında yapılacak olan kanalizasyon ve yağmur suyu projesiyle bölgenin rahatlayacağını söyledi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet

Mustafakemalpaşa’nın Orta Mahallesi’nde bulunan Fabrikalar Caddesi, her yağmurda açık kanalın taşmasıyla sıkıntı yaşayan bir bölge. Yıllardır devam eden bu sorun, hem bölge sakinlerinin hem de esnafın canını sıkıyor. Kanalın taşmasıyla birlikte yollarda biriken su ve çamur, ulaşımı ve temizliği zorlaştırıyordu. Ayrıca kanaldan yayılan kötü koku, sağlık ve çevre açısından da tehlike oluşturuyordu.

Yeni projeyle çözüm geliyor

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, bu sorunu çözmek için BUSKİ ile birlikte çalıştıklarını belirtti. Kanar, “İlla altyapı… Öncelik hep altyapı… Orta Mahallemizdeki Fabrikalar Caddesi bölgesinde olan ve yıllardır her yağmurda taşan açık kanalı şimdilik pansumanla BUSKİ tarafından çözüyoruz. Yakın zamanda Toki’den başlayıp YİBO önünden geçip 3. Köprümüze ulaşan kanalizasyon ve yağmur suyu ile birlikte tüm bölgeyi taşma ve koku derdinden kurtaracağız… Daima HİZMET daima MİLLET” dedi.

Bölge sakinleri memnun

Bölgede yaşayan ve çalışan vatandaşlar, altyapı sorununun çözülmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler. Bazı vatandaşlar, “Yıllardır bu sorunla uğraşıyoruz. Her yağmurda kanal taşıyor, yollar çamur oluyor, koku yayılıyor. Çocuklarımızı okula gönderirken, işimize giderken zorlanıyoruz. Sağlığımız da bozuluyor. Belediye Başkanımız Mehmet Kanar’a çok teşekkür ediyoruz. Bize sahip çıktı. İnşallah yeni projeyle bu sorun tamamen ortadan kalkar.” dediler.