Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa’da basketbolun gelişimi paneli

Mustafakemalpaşa’da basketbolun gelişimi paneli, ilçenin basketbol tarihini anlattı. Panelde Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, eski belediye başkanlarından Hayri Öztetikler ve ilçenin basketbol duayenleri konuştu.

Mustafakemalpaşa'da basketbolun gelişimi paneli,

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 31. Geleneksel Tatlıtop Basketbol Şenliği’nin ardından, ilçenin basketbol tarihine ışık tutan bir panel gerçekleştirildi. Panelde, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, eski belediye başkanlarından Hayri Öztetikler ve ilçenin basketbol duayenleri, Mustafakemalpaşa’da basketbolun gelişimini anlattılar.

Basketbol ilçe için önemli

Panelin açılış konuşmasını yapan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ilçenin sporun ve sanatın şehri olduğunu söyledi. Kanar, “31. Geleneksel Tatlıtop Basketbol Şenliğimizin hemen ardından önceki dönem belediye başkanlarımızdan Hayri Öztetikler’in arşivi ve sunumuyla Mustafakemalpaşa’da basketbol nasıl gelişir sorusuna ilçemiz basketbol duayenleriyle yanıt aradık. Mustafakemalpaşa’da basketbola çok önem veriliyor. Biz de belediye olarak bu geleneği sürdürmek ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak için çalışıyoruz. Sporun sevgi, barış ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğine inanıyoruz” dedi.

Hayri Öztetikler’in arşivinden tarihi fotoğraflar

Panelin sunumunu yapan eski belediye başkanlarından Hayri Öztetikler ise Mustafakemalpaşa’da basketbolun tarihini anlatan bir arşiv hazırladığını belirtti. Öztetikler, “Mustafakemalpaşa’da basketbol 1950’li yıllarda başladı. O dönemde ilçede birkaç takım vardı. Bu takımlar Bursa’nın en güçlü takımlarıyla mücadele etti ve birçok başarı elde etti. Kırmaştispor, Mustafakemalpaşaspor, Tatlıtopspor, Gençlikspor gibi takımlar da kuruldu. Bu takımların yetiştirdiği birçok oyuncu, Türkiye’nin önde gelen takımlarında oynadı. Ben de bu tarihi fotoğrafları toplayarak bir arşiv oluşturdum. Bu arşivi bugün sizlerle paylaşıyorum” diye konuştu. Panelde ayrıca Mustafakemalpaşa’nın basketbol duayenleri de söz alarak ilçede basketbolun gelişimine katkıda bulunan isimleri ve anıları anlattılar.