Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa’da domates hasadı yüzleri güldürdü

Mustafakemalpaşa’da domates hasadı tamamlandı. Domates üreticileri memnun olduklarını belirttiler. Domatesin faydaları nelerdir? Domates nasıl tüketilmeli? İşte domates hakkında merak edilenler…

Mustafakemalpaşa'da domates hasadı tamamlandı.

Mustafakemalpaşa’da Marmara Bölgesi’nin en geniş domates üretim alanına sahip olan verimli topraklarda domates hasadı sona erdi. Domates üreticileri, bu yıl hem verim hem de fiyat açısından memnun olduklarını belirttiler.

Domates üreticileri memnun

Mustafakemalpaşa’da domates üretimi yapan çiftçiler, bu yıl hem verim hem de fiyat açısından memnun olduklarını söylediler. Çiftçilerden Mehmet Aktaş, “Bu yıl domates fiyatları geçen yıla göre daha iyi oldu. Kilosu 1 lira ile 1 lira 50 kuruş arasında değişiyor. Verim de iyi oldu. Dönüm başına ortalama 10 ton domates alabiliyoruz” dedi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ise domates hasadının tamamlanması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kanar mesajında şunları söyledi: “Marmara Bölgesinin en geniş domates üretimine sahip Mustafakemalpaşa’mızda domates hasadı tamamlandı. Verimli topraklarımızdan tüm Türkiye’ye ve dünyaya ulaşan bu eşsiz lezzette emeği geçen emektar çiftçilerimize hayırlı bol kazançlar dilerim.”