Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa’da Egzotik Meyve Üretimi Yapıldı

Mustafakemalpaşa’da ejder meyvesi üretimi yapan Salih Sakarya, ilçede bir ilk yaşattı. Egzotik tadı, rengi ve görüntüsü ile dikkat çeken ejder meyvesi, sağlık açısından da çok faydalı bir meyve. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Sakarya’yı ziyaret ederek tebrik etti.

Mustafakemalpaşa'da ejder meyvesi üretimi

Mustafakemalpaşa, tarımın şehri olarak biliniyor. Bereketli toprakları sayesinde birçok ürün yetiştirilen ilçede, son dönemin popüler meyvesi ejder meyvesi de üretilmeye başlandı. Egzotik tadı, rengi ve görüntüsü ile dikkat çeken ejder meyvesi, Mustafakemalpaşa’da bir ilk olma özelliği taşıyor.

Mustafakemalpaşa’da Ejder Meyvesi Üretimi

Mustafakemalpaşa’da ejder meyvesi üretimi yapan Salih Sakarya, ilçede bir ilk yaşattı. Sakarya, 1500 m2 alanda ejder meyvesi yetiştirdi. Sakarya, “Mustafakemalpaşa’da egzotik meyve dünyasının kapıları aralanıyor. Çevremizde ejder meyvesi üreticisine hiç rastlamadık. 25-30 yıl boyunca verimli bir şekilde ejder meyvesi üretebileceğiz. Gramına göre 80-100 TL arasında değişen fiyatlara satıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanına gönderiyoruz.” dedi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı’ndan Ziyaret

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ejder meyvesi üreticisi Salih Sakarya’yı ziyaret etti. Kanar, Sakarya’nın tarıma yeni bir soluk kazandırdığını söyledi. Kanar, “Mustafakemalpaşa’da gün geçmiyor ki yeni bir bitki yetişmesin. Salih bey’e emekleri ve coğrafyamıza kazandırdığı ender bitki için teşekkür ederiz. Ejder meyvesi, hem sağlık hem lezzet açısından çok değerli bir meyve. Mustafakemalpaşa’nın verimli toprakları, ejder meyvesine hayat veriyor.” diye konuştu.