Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa’da Extreme Kupası Heyecanı Yaşandı

Mustafakemalpaşa’da Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri kapsamında 2023 Extreme Kupası’nın 4. ayağı gerçekleştirildi. Off-road tutkunlarının katıldığı yarışta, zorlu engelleri aşmaya çalışan ekipler, nefes kesen bir mücadele sergiledi.

Mustafakemalpaşa'da Cumhuriyet'in 100. yılı

Yarış için Muradiyesarnıç Mahallesi’nde özel bir parkur kuruldu. Parkurda, çamur, su, kaya ve rampa gibi engeller yapıldı. Yarışmacılar, bu engelleri en kısa sürede ve en az hatayla geçmeye çalıştılar. Yarışı izlemeye gelen seyirciler ise ekiplere destek vererek, heyecanlarına ortak oldular.

Birinciler belli oldu

Yarışta iki kategoriye göre dereceye giren ekipler şöyle oldu:

  • TR1 kategorisinde Uğur Kabal-Mesut Karaaslan ekibi birinci, Can Özkurt-İbrahim Parlak ekibi ikinci ve Ümit Aydın-Salih Kırço ekibi de üçüncü oldu.
  • TR2 kategorisinde ise Uğur Demirci-Emirhan Kutlu ekibi günün en hızlısı olurken, Çelik Çelikten-Adem Yılmaz ekibi ikinci ve Oğuz Kağan Öztürk-Gökhan Yalçın ekibi de üçüncü sırada yer aldılar.

Dereceye giren ekiplere ödülleri, Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık tarafından verildi.

Son ayak İstanbul’da yapılacak

2023 Extreme Kupası’nın 5. ve son ayağı, 02-03 Aralık tarihlerinde 4×4 OSM Off-road Spor Kulübü tarafından İstanbul’da düzenlenecek. Yarışmacılar, son kez puan toplamak için kıyasıya yarışacaklar. Extreme Kupası’nın şampiyonları ise son ayaktan sonra belli olacak.