Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa’da Gönül Seferberliği! Başkan Kanar’dan Sosyal Belediyecilik Örneği!

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, sosyal belediyecilikte Türkiye’ye örnek olan projeleri hayata geçirerek, ihtiyaç sahipleri ve yardımseverler arasında köprü vazifesi görüyor. Başkan Kanar, “Mustafakemalpaşa’da sen ben yok, biz varız, her zaman biriz, beraberiz.” mottosuyla çalışmalarını sürdürüyor.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet

Başkan Kanar, göreve geldiği ilk andan itibaren Mustafakemalpaşa’da gönül seferberliği başlattı. Hayata geçirdiği Hala Sultan Aşevi, Taziye Evi, Gıda ve Giyim Bankası sayesinde Mustafakemalpaşa’da hiçbir vatandaş yatağa aç girmiyor, temel gıda ve giyim ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Kurulan gönül seferberliğinin çığ gibi büyüdüğünü dile getiren Başkan Kanar, “Bir gün değil her gün ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanındayız.” ifadelerini kullandı.

5 Yılda 7 Yıllık Hizmet

Başkan Kanar, 5 yılda ilçeye 50 yıllık hizmet getirdi. 5 yıl içerisinde çığ gibi büyüyen yardımlar ile Mustafakemalpaşa’da 154.599 öğün sıcak yemek, 100.660 adet gıda yardımı, 38.267 adet giysi yardımı yapıldı. 11 ili etkileyen asrın felaketi Kahramanmaraş Depremi’nde Mustafakemalpaşa tek yürek olarak 30.919 adet giysi, 161.245 adet gıda ve hijyen paketi, 6.000 kişilik mutfak, 2 ton akaryakıt yardımı yapılarak, Mustafakemalpaşa’dan deprem bölgesindeki yaralar sarıldı.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Fark Yarattı

Başkan Kanar, 2019 yılından bu yana hayata geçirdiği en kıymetli projelerden birinin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün hayata geçirilmesi olduğunu söyledi. Mustafakemalpaşa’da hiçbir vatandaşın yatağa aç girmemesi için kurulan aşevi sayesinde yüzlerce aile, bol protein içerikli menüler ile sıcak yemeklere kavuştu. Yüzlerce aile giysi ve gıda bankası ile temel ihtiyaçlarını sağladı. Gönlü zengin ilçe halkı sayesinde 5 yıldır her kurban bayramı alınan bağışlarla yıl sonuna kadar ocakların ateşi sönmüyor. Başkan Kanar, “Söz verdiğim gibi Mustafakemalpaşa’da her birey eşit şartlarda yaşayacak.” dedi.