Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa’da Rumelifest heyecanı yaşanacak

Mustafakemalpaşa’da Rumeli kültürü ve müziğinin tanıtılacağı bir festival düzenleniyor.. 27 Eylül’de yapılacak festivalde eğlenceli etkinlikler ve konser var.

Mustafakemalpaşa'da Rumeli kültürü ve

Mustafakemalpaşa’da Rumeli kültürü ve müziğinin tanıtılacağı bir festival düzenleniyor. Rumelifest adı verilen festival, 27 Eylül 2023 tarihinde Adnan Menderes Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Festivalde, Bursa Zafer Halk Oyunları ekibi, Mustafakemalpaşa peynir tatlısı yeme yarışması ve Rumeli Orhan – Kemal konseri gibi renkli etkinlikler yer alacak.

Mustafakemalpaşa Rumelifest

Rumelifest nedir?

Rumelifest, Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları Derneği tarafından organize edilen bir kültür ve sanat festivalidir. Festivalin amacı, Rumeli’nin zengin kültürünü ve müziğini tanıtmak, Rumeli kökenli vatandaşlar arasında kaynaşma sağlamak ve Mustafakemalpaşa’nın turizm potansiyelini artırmaktır. Festival, her yıl Eylül ayında düzenlenmektedir. Festivalde, Rumeli’nin farklı bölgelerinden gelen halk oyunları ekipleri, Rumeli sanatçıları, yöresel yemekler ve el sanatları sergilenmektedir. Geçtiğimiz haftalarda yapılması planlanan ve farklı bölgelerden halk ekiplerinin geldiği etkinlik, yağmur nedeniyle ertelenmişti.