Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa’da tarım sektörüne büyük destek

Mustafakemalpaşa Belediyesi, TKDK’nın hibe desteğiyle ilçede 15 yeni süt toplama merkezi kurdu. Bu merkezler sayesinde çiftçilerin gelirleri artacak ve süt kalitesi yükselecek.

Mustafakemalpaşa Belediyesi, TKDK'nın hibe

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, TKDK’nın sağladığı hibe desteğiyle ilçede 15 yeni süt toplama merkezi kurulduğunu açıkladı. Bu merkezler sayesinde çiftçilerin gelirlerinin artacağını ve süt kalitesinin yükseleceğini belirtti.

TKDK’nın %60 hibe desteğiyle 15 proje hayata geçti

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından sağlanan %60 hibe desteğiyle, Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan proje dosyaları, işyeri açma ruhsatları, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlarına teslim edildi. Bu projeler kapsamında ilçede 15 yeni süt toplama merkezi kuruldu.

Çiftçiler memnun: “Gelirlerimiz arttı”

Kurulan süt toplama merkezlerinden yararlanan çiftçiler ise projeden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. S.S Alpağut Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ünal Yavuz, “Süt toplama merkezi sayesinde sütümüzün kalitesi arttı. Şimdi sütümüz kapalı tanklarda soğutuluyor ve hijyenik bir şekilde işleniyor. Bu sayede gelirlerimiz arttı” dedi.

S.S Tepecik Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nazmi Seymen ise “Süt toplama merkezi bize büyük kolaylık sağladı. Artık sütümüzü kendimiz taşımak zorunda değiliz. Süt kamyonu gelip alıyor. Hem zamandan hem de masraftan tasarruf ediyoruz. Sütümüzün kalitesi de yüksek olduğu için daha fazla kazanıyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Kanar: “Mustafakemalpaşa tarım kapasitesi arttı”

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ise yaptığı açıklamada, TKDK’nın sağladığı hibe desteğiyle ilçede tarım sektörüne büyük katkı sağladıklarını söyledi. Kanar, “Son 15 yılda 2 süt toplama merkezi ile tamamlanan projeler 2023 yılında 15 proje sunularak, Mustafakemalpaşa’nın tarım kapasitesi arttırıldı. Bu projeler sayesinde çiftçilerimizin gelirleri artacak, süt kalitesi yükselecek ve kırsal kalkınma sağlanacaktır. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.