Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşalı gençlerden Mevlid-i Nebi programı

Bursa Mustafakemalpaşa Müftülüğü, Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyle ilçenin Doğancı köyünde gençlerin düzenlediği bir programa katıldı.

Bursa Mustafakemalpaşa Müftülüğü, Mevlid-i

Bursa Mustafakemalpaşa Müftülüğü, Mevlid-i Nebi haftası dolayısıyla ilçenin Doğancı Mahallesi’nde gençler tarafından düzenlenen bir programa katıldı. Programda, Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatı, örnekliği ve ahlakı anlatıldı. Programa, Şube Müdürü Mustafa Fahri Yavaş, İlçe Vaizi Osman Keleş, Fatih Durusu ve Musa Kilit hocalar katıldı.

Mühendislik öğrencisinden kasideler

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Programda, makine mühendisliği fakültesinde okuyan Gökhan Korkmaz’ın sesinden ilahiler ve kasideler dinlendi. Ziraat mühendisliği okuyan İshak Aydın kardeşimizin imametinde yatsı namazı kılındı. Programın sonunda, gençlere ikramda bulunuldu. “denildi. Programa katılan gençler, anmanın ve onun yolunda yürümenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Mevlid-i Nebi haftası nedir ve nasıl kutlanır?

Mevlid-i Nebi haftası, İslam peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğumunun yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni içine alan haftadır. Bu hafta, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılından beri çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu etkinliklerin amacı, Peygamberimizin hayatını, öğretisini ve örnekliğini anlamak ve yaşamak, onun sevgisini ve saygısını canlı tutmaktır. Mevlid-i Nebi haftasında camilerde mevlid okunur, vaazlar verilir, konferanslar düzenlenir, yarışmalar yapılır, kitaplar dağıtılır ve hayır işleri yapılır.