Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğretmenler Günü’nde Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Yankılanacak

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Öğretmenler Günü’ne özel bir müzik dinletisi düzenleyeceklerini duyurdu. Dinletide, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirilecek.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet

Mustafakemalpaşa Belediyesi, 24 Kasım Cuma günü Öğretmenler Günü’nü kutlamak için özel bir etkinlik hazırladı. Etkinlikte, Millet Mekteplerinin kendisine verdiği “Başöğretmen” unvanını kabul etmesinin yıl dönümü olan Öğretmenler Günü’ne atfen, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılar TRT Ankara Radyosu Ses Sanatçısı Bahadır Özüşen‘in yorumuyla dinleyicilerle buluşacak.

Mustafakemalpaşa Kültür Merkezi’nde Gerçekleşecek

Müzik dinletisi, 24 Kasım Cuma günü saat 20:00’de Mustafakemalpaşa Kültür Merkezi‘nde gerçekleşecek. Etkinliğe tüm halkın davetli olduğunu belirten Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü, büyük önderimiz Atatürk’ün sevdiği şarkılarla kutlamak istedik. Bu şarkılar, hem Atatürk’ün hem de öğretmenlerimizin ruhunu yansıtıyor. Tüm vatandaşlarımızı bu güzel etkinliğe bekliyoruz” dedi.

Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Çalınacak

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılar arasında, “Çalın Davulları”, “Kâtibim”, “Bir Bahar Akşamı”, “Gözlerin Doğuyor Gecelerime”, “Yine Bir Gülnihal”, “Kara Toprak”, “Sarı Zeybek” gibi eserler bulunuyor. Bu eserler, hem Atatürk’ün hem de Türk halkının kültürünü, duygularını ve tarihini yansıtıyor. Müzik dinletisinde, bu eserlerin yanı sıra Atatürk’ün sevdiği diğer şarkılar da seslendirilecek.