Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Orman Mühendisliği Öğrencileri Mustafakemalpaşa’da Yol Tesisi Eğitimi Aldı

Bursa Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü’nde ormaniçi yol tesisi, sanat yapısı ve onarım konularında uygulama eğitimi aldılar.

Bursa Teknik Üniversitesi Orman

Bursa Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri, ormaniçi yol tesisi, sanat yapısı ve onarım konularında uygulama eğitimi almak için Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü‘ne gitti. Öğrenciler, sahada iyi uygulama örneklerini yerinde gördü ve deneyimli orman mühendislerinden bilgi aldı.

Öğrencilerin başkanlığını yapan Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üye. İnanç TAŞ, uygulama eğitiminin önemine dikkat çekti. TAŞ, “Orman mühendisliği öğrencileri için ormaniçi yol tesisi, sanat yapısı ve onarım konuları çok önemli. Bu konularda teorik bilgilerin yanında pratik beceriler de geliştirmek gerekiyor. Bu nedenle, Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü’nde sahada iyi uygulama örneklerini yerinde görmek ve uygulama eğitimi yapmak istedik” dedi.

İşletme Müdürü Bünyamin Arslan ve Orman Mühendisi Ayhan Can’dan eğitim

Eğitimi veren Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürü Bünyamin ARSLAN ve Orman Mühendisi Ayhan CAN, genç meslektaşlarına yol güzergahı belirlenmesi, etüt ve projelendirme, yol yapımı, sanat yapıları, bakım-onarım konuları ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verdiler. Eğitmenler, Devecikonak Orman İşletme Şefliği’nde mevcut iyi uygulama örnekleri üzerinden anlatımlarını yaptılar.

Öğrencilerden Tam Not Alan Eğitim

Eğitime katılan öğrenciler, eğitimden çok memnun kaldıklarını belirttiler. Öğrenciler, “Ormaniçi yol tesisi, sanat yapısı ve onarım konularında çok faydalı bir eğitim aldık. Sahada iyi uygulama örneklerini yerinde görmek bize çok şey kattı. Eğitmenlerimize çok teşekkür ediyoruz” dediler.