Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

PAŞADER’den Futbol, Basketbol ve Masa Tenisi Turnuvası

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde yaşayanlar, Cumhuriyet’in 100. yılına özel bir turnuva düzenliyor. Futbol, masa tenisi ve basketbol branşlarında yarışacak olan hemşehriler, hem spor yapacak hem de kaynaşacak.

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde yaşayanlar,

Bursa Mustafakemalpaşalılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (PAŞADER), Cumhuriyet’in 100. yılına özel turnuvayı duyurdu. 17 Aralık 2023 Pazar günü başlayacak olan 100. Yıl Cumhuriyet Turnuvası, farklı yaş grupları ve branşlarda Mustafakemalpaşalı hemşehrileri bir araya getirecek.

Masa Tenisi ve Basketbol da Eklendi

Geçen yıl düzenlenen turnuvada sadece futbol branşı yer alıyordu. Minikler, yıldızlar, gençler ve masterlar kategorilerinde dört yaş grubu olarak sahaya çıkan Mustafakemalpaşalılar, hem rekabet etmiş hem de eğlenmişti. Turnuvanın amacı, 7’den 70’e tüm Mustafakemalpaşalı hemşehrilerin spor yapmasını ve birlikte vakit geçirmesini sağlamaktı. Bu sene ise değişikliğe gidildi. Turnuvaya masa tenisi ve basketbol branşları da eklendi. Böylece hem çeşitlilik arttı hem de farklı spor dallarına ilgi duyan hemşehriler turnuvaya dahil oldu.