Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Prof. Dr. Bilal Duman’dan Öğrenme ve Öğretme Üzerine Söyleşi

Mustafakemalpaşa’da düzenlenen “Eğitimsel Nörobilim Açısından Öğrenme ve Öğretmeye Bakabilmek” konulu söyleşi programı, eğitim camiasının yoğun ilgisiyle karşılandı. Programda konuşan Prof. Dr. Bilal Duman, öğrenme ve öğretme süreçlerine nörobilimsel bir perspektiften bakmanın önemini vurguladı.

Mustafakemalpaşa'da düzenlenen "Eğitimsel Nörobilim

Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı, Mustafakemalpaşa Belediyesi, Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve PAŞADER organizasyonuyla ortaklaşa düzenlenen program, Mustafakemalpaşa Kültür Merkezi ve Spor Tesisleri’nde iki ayrı oturumla gerçekleştirildi. Programa Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altınbaş, Mustafakemalpaşa İlçe Jandarma Komutanı J.Üstğm. Emre Kavak, Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Çalık, PAŞADER Başkanı Mustafa Gümüş ile Başkanvekili Ali Cansevdi ve Başkan Yardımcısı Fahrettin Katmer katıldı.

Prof. Dr. Bilal Duman’dan Öğrenme ve Öğretme Tavsiyeleri

Programda konuşan Prof. Dr. Bilal Duman, öğrenme ve öğretme süreçlerine nörobilimsel bir perspektiften bakmanın önemini vurguladı. Duman, öğrencilerin bilişsel, duyuşsal ve davranışsal gelişimlerine katkı sağlayacak yöntem ve teknikler hakkında bilgi verdi. Duman, öğretmenlere şu tavsiyelerde bulundu:

“Öğrencilerinize öğrenmeyi sevdirmeye çalışın. Öğrenmenin bir zevk olduğunu, hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu onlara gösterin. Öğrencilerinize öğrendiklerini nasıl uygulayacaklarını, nasıl hayata geçireceklerini anlatın. Öğrencilerinize öğrenmenin sadece sınavlardan ibaret olmadığını, öğrenmenin kendilerine ve topluma faydalı olacağını hatırlatın.”

Başkan Mustafa Gümüş’ten Prof. Dr. Bilal Duman’a Teşekkür

Programın sonunda  Mustafa Gümüş, Mustafakemalpaşa eğitim camiası ile bir araya gelen Duman’a eşsiz güzelliğe sahip olan Suuçtu fotoğrafının yer aldığı tabloyu hediye etti. Gümüş, Duman’a şöyle teşekkür etti:

“Sayın Prof. Dr. Bilal Duman, bugün bizlere çok değerli bilgiler aktardınız. Öğrenme ve öğretme süreçlerine nörobilimsel bir perspektiften bakabilmek, eğitimde kaliteyi artırmak için çok önemli. Sizleri Mustafakemalpaşa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı, Mustafakemalpaşa Belediyesi, Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve PAŞADER’e de teşekkür ediyorum.”

PAŞADER Eğitime Katkı Sunmaya Devam Edecek

Mustafakemalpaşalılar Derneği (PAŞADER) açıklamasında eğitim alanında yeni programlarla eğitime katkı sunmaya devam edileceği belirtildi.