Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ramazan Pidesi Fiyatı İki Kat Arttı

Ramazan ayı kapıya dayanırken, Bursa Fırıncılar Odası tarafından açıklanan fiyatlarla, geleneksel iftar sofralarının vazgeçilmezi Ramazan pidesi, şehirde adeta bir fiyat rekoruna imza atıyor. 330 gram pide için belirlenen 20 lira fiyatıyla sürpriz yapan Bursa, kalabalık aileler için ise 500 gram pidenin 30 liradan satılacağı müjdesini veriyor.

Ramazan ayı kapıya dayanırken,

Bursa Fırıncılar Odası, Ramazan pidesi fiyatlarını Türkiye genelinden farklı bir tarifeyle belirledi. İftar sofralarının gözde lezzeti olan 330 gram pidenin 20 lira, kalabalık ailelerin tercihi 500 gram pidenin ise 30 lira olacağını duyurdu.

BESAŞ’tan Beklenti: Ne Kadar Olacak?

Ekmek fiyatlarında herhangi bir değişiklik beklenmezken, Bursa Ekmek Sanayicileri ve Fırıncılar Kooperatifi (BESAŞ) tarafından üretilecek olan pidenin fiyatı henüz belirsizliğini koruyor. Peki, Bursa’nın kalbindeki bu büyük fiyat sıçraması, diğer illeri etkileyecek mi? Bursa’da geçen yıl 380 gram pidenin 12,50 liradan satışa sunulurken, bu yıl belirlenen 20 liralık fiyatla fiyatlar neredeyse iki katına çıkıyor. 500 gram pide içinse geçen yılki 15,75 liralık satış fiyatı, bu yıl 30 lirayla adeta rekora imza atacak.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, bu fiyat politikasının iftar sofralarına nasıl yansıyacağı, vatandaşların tepkisi ve BESAŞ’ın pide fiyatındaki durumu merakla bekleniyor.