Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rumeli Camiası’ndan TBMM Zirvesi

Rumeli Camiası’nın temsilcileri, TBMM’de milletvekilleriyle görüştü. Rumeli kültürüne destek isteyen heyet, milletvekillerinden olumlu yanıt aldı. İşte detaylar…

Rumeli Camiası’nın temsilcileri, TBMM’de

Mustafakemalpaşa Rumeli Halk Oyunları ve Kültür Derneği Başkanı Necip Şen ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara’da milletvekilleriyle bir araya gelerek Rumeli Camiası’nın talep ve projelerini aktardı.

Necip Şen ve beraberindeki heyet, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti Bursa Milletvekilleri Refik Özen ve Ahmet Kılıç, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş ve İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turan Çömez ile toplantılar gerçekleştirdi. Bu toplantılarda, Bursa özelinde Rumeli Camiası ile ilgili proje ve taleplerin dile getirilmesi amacını taşıyordu.

Rumeli Kültürüne Destek İstendi

Necip Şen ve yönetim kurulu üyeleri, milletvekillerine Rumeli Camiası’nın kültürel mirasının korunması ve geliştirilmesine yönelik projelerin hayata geçirilmesi için destek istedi. Ayrıca, Rumeli Halk Oyunları’nın tanıtımı ve yaygınlaştırılması amacıyla yapılması gerekenler ele alındı. Milletvekilleri, bu projeleri değerlendireceklerini ve Rumeli Camiası’nın yanında olduklarını belirtti.

Milletvekilleri, Necip Şen ve heyetinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.