Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şadu: “Ötekileştirmeye değil, birlik beraberliğe ihtiyacımız var”

PAŞADER’in bu sabah gerçekleştirilen toplantısına Bursa Merkez ve İlçeleri Roman Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ŞADU da katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada birlik beraberlik vurgusu yapan ŞADU, “Ötekileştirmeye değil, birlik beraberliğe ihtiyacımız var” dedi.

PAŞADER’in bu sabah gerçekleştirilen

Mustafakemalpaşa için önemli bir toplantı bugün Bursa’da gerçekleştirildi. PAŞADER öncülüğünde yapılan toplantıda Mustafakemalpaşa’daki dernek ve STK başkanları katıldı. PAŞADER’in bu sabah gerçekleştirilen toplantısına Bursa Merkez ve İlçeleri Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Rahmi Tura sağlık sorunu nedeniyle toplantıya katılamazken romanlar adına konuşmayı başkan yardımcısı ŞADU yaptı.

“Ötekileştirmekten artık çıkalım”

Konuşmasında ötekileştirmeye vurgu yapan ŞADU, “İnsanları seviyoruz. İnancımızdan şüphemiz yok. Birlik beraberlik zamanı. Çok büyük bir gücüz. Mustafakemalpaşalıları seviyoruz. Ötekileştirmekten artık çıkalım diyoruz. İşte Romanlar şöyledir, böyledir… Çocuğunu severken bile ‘Aa ben çingene çocuğunu bile severim’ deniliyor. Ancak biz birlik olalım diyoruz. Sağlık problemleri nedeniyle şu anda aramızda yok ama 23 yıldan beri bu davaya gönül koyan bir dernek başkanımız var. Ciddi şekilde işini gücünü bırakıp bu davaya gönül koydu. Biz de arkasından gidiyoruz. SODEM diye bir kurumumuz var biliyorsunuz. 13 dalda meslek edindirme kurslarımız var. İnanç konusunda eksikliği olduğu düşünülen ve yadırganan romanlar çok büyük bir külliye ile İslami anlamda da ilim öğreniyor, öğretiyor. Farklı bir boyutumuz var. Tek derdimiz şu; sadece çalgıcı, hırsız, uyuşturucu denilince romanlar akla gelmesin. Farklı kişiliğimiz var. Biz okuyan insanlarız. İnsanları seven insanlarız. Buraya destek vermeye geldik ve aynı desteği bekliyoruz.” dedi.

ŞADU’nun açıklaması büyük destek gördü.