Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şeyhmüftü Camii’nde Aksa İçin Kıyam Vakti

Mustafakemalpaşa Müftülüğü, Filistin için sabah namazına kadar süren bir kıyam programı düzenledi. İşte detaylar.

Mustafakemalpaşa Müftülüğü, Filistin için

Mustafakemalpaşa Müftülüğü, Filistin için sabah namazına kadar süren bir kıyam programı düzenledi. Programda, Teheccüd namazı, kunut duası, hatimler, Fetih suresi, tesbihatlar ve sohbet yer aldı. Programa ilçe halkının ilgisi büyüktü.

Teheccüd Namazı ve Kunut Duası

Program, ilçe müftüsü Emre Önal imametinde kılınan Teheccüd namazı ile başladı. Namazda, Filistin için kunut duası okundu. Cemaat, Aksa’daki zulme son verilmesi ve Müslümanların birlik olması için dua etti. Namazın ardından, cemaate cüzler dağıtıldı ve topluca hatimler okundu. Hatimlerin duasını yapan müftü Emre Önal, “Rabbimiz, bu hatimleri kabul eylesin. Bizleri Kur’an’ın nuruyla aydınlatanlardan eylesin. Aksa’daki kardeşlerimize yardım etsin. Zalimlere fırsat vermesin. Müslümanların kalplerini birleştirsin” dedi.

Fetih Suresi, Tesbihatlar ve Sohbet

Programda ayrıca Fetih suresi okundu ve tesbihatlar yapıldı. Fetih suresinin faziletini anlatan Müftü Önal, “Bu sure, Allah’ın Rasulüne verdiği büyük bir müjdedir. Bu sureyi okuyanlar, Allah’ın rızasını kazanır, dünya ve ahirette zafer elde eder, şeytanın vesveselerinden korunur” diye konuştu.

Sabah Namazı ve İkram

Program, sabah namazına kadar devam etti. Sabah namazında da Filistin için dua edildi. Namaz sonrası hatimlerin duası yapıldı, Müslüman dünyanın birlik olabilmesi niyaz edildi. Programın sonunda cemaate ikramda bulunuldu. Mustafakemalpaşa Müftülüğü’nün düzenlediği kıyam programı, ilçe halkının takdirini topladı.