Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SMA hastası Göktuğ için seferberlik: Başkan Kanar 30 bin TL bağışladı

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, SMA hastası Göktuğ Aykan’a umut olmak için sosyal medya canlı yayını yaptı. Başkan Kanar, Göktuğ’un tedavisi için 30 bin TL bağışta bulundu.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, SMA Tip 2 kas hastalığıyla mücadele eden 2.5 yaşındaki Göktuğ Aykan‘a umut olmak için sosyal medya canlı yayınına katıldı. Başkan Kanar, Göktuğ’un tedavisi için 30 bin TL bağışta bulundu. Göktuğ’un ailesi ve diğer siyasi temsilciler de canlı yayında destek mesajları verdi.

Göktuğ için 56 milyon TL gerekiyor

Göktuğ Aykan, SMA Tip 2 kas hastalığı nedeniyle hayatını tekerlekli sandalyede sürdürüyor. Göktuğ’un gerekli tedaviyi görebilmesi için 1.8 milyon dolar (56 milyon TL) toplanması gerekiyor. Göktuğ’un ailesi, “Göktuğ’a umut ol” kampanyası başlatarak, hayırseverlerden destek istedi. Kampanyaya, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar da duyarsız kalmadı.

Başkan Kanar: “Her şey Göktuğ için”

Başkan Kanar, Göktuğ’un ailesi ile birlikte sosyal medya canlı yayınına katılarak, Göktuğ için 30 bin TL bağışta bulundu. Başkan Kanar, canlı yayında yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Her şey Göktuğ için. Bol bağışlı, bol paralı Göktuğ için kendimizi feda ettiğimiz bir akşam olsun. Öncelikle bizim hesabımızdan yapılan bir paylaşım var. Öncelikle ben 30 bin TL ile başlayalım. Çok kuvvetli bir şekilde bu işe girdiniz. Göktuğ bizim çocuğumuz bu destekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Allah yardımlarımızı kabul etsin. Herkesten azami miktarda Göktuğ çocuğumuz için destek bekliyoruz. Zira süremiz sınırlı. Valiliğimizin izniyle inşallah kısa sürede bu parayı toplayacağız, bu kardeşimize yardımcı olacağız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Göktuğ’a hem elimizle, hem dilimizle yanınızdayız.”

Diğer siyasi temsilciler de destek verdi

Başkan Kanar’dan sonra canlı yayına AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Turgut, Milliyetçi Hareket Partisi Ahmet Beygirci, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Semih Türkcan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Güler Akgöz ve Ülkü Ocakları Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Cengizhan Bedir katılarak, Göktuğ için destek verdiler. Canlı yayında yapılan bağışlar, Göktuğ’un tedavisi için umut oldu.