Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Su tasarrufu için okullara başlık dağıtılıyor

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ilçe genelinde su tasarrufunu desteklemek için okullara su tasarruf başlıkları dağıtımına başladıklarını açıkladı. Kanar, gelecek nesillere temiz ve bereketli su kaynakları bırakma hedeflerine vurgu yaptı.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet

Mehmet Kanar, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı olarak yaptığı açıklamada, ilçede su tasarrufu bilincinin artırılması için okullara su tasarruf başlıkları dağıtımına başladıklarını duyurdu. Kanar, “Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak ilçe genelinde su tasarrufunu desteklemek amacıyla okullarımıza su tasarruf başlıkları dağıtımına başladık. Bilinçli su kullanımı, gelecek nesillere temiz ve bereketli su kaynakları bırakma hedefimiz doğrultusunda, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte su tasarrufu uygulamasına geçiyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Okullara dağıtılacak

Su tasarruf başlıkları, musluklara takılarak suyun akışını ve basıncını ayarlayan ve su tüketimini azaltan aksesuarlardır. Mustafakemalpaşa Belediyesi, ilçedeki tüm okullara su tasarruf başlığı dağıtacak. Dağıtım işlemi, belediye ekipleri tarafından yapılacak. Dağıtımın tamamlanmasının ardından, okullarda su tüketiminin yüzde 50’ye kadar azalması bekleniyor. Mustafakemalpaşa Belediyesi, su tasarrufu için sadece okullara değil, diğer kamu kurumlarına ve vatandaşlara da su tasarruf başlıkları dağıtmayı planlıyor. Belediye, ayrıca su tasarrufu ile ilgili farkındalık yaratmak için sosyal medya kampanyaları, afişler, broşürler ve seminerler düzenliyor. Belediye, su tasarrufu konusunda duyarlı olan vatandaşlara da teşekkür ediyor.