Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şükrü Erdem’den deprem yıldönümünde çarpıcı vaat: “Deprem hazırlıkları ilk işim olacak”

Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı Şükrü Erdem, 6 Şubat depreminin yıldönümünde deprem hazırlıkları konusunda önemli sözler verdi. Erdem, seçilmesi halinde bölgenin deprem riskini azaltmak için iki ayrı proje başlatacağını duyurdu.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı

CHP’nin Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı Şükrü Erdem deprem hazırlıkları konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Erdem, eğer seçimden zaferle ayrılırsa, göreve geldiği ilk gün deprem hazırlıkları konusuna öncelik vereceğini vurguladı. Erdem, “Özellikle Mustafakemalpaşa, Bursa’nın en riskli bölgelerinden biri. Vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği bizim için her şeyden önemli.” ifadelerini kullandı.

Deprem öncesi ve sonrası için iki ayrı proje

Erdem, seçim projeleri arasında deprem öncesine ve deprem sonrasına odaklanan iki ayrı projeyi hayata geçireceklerini belirtti. Bu projelerin amacının, bölgede yaşayan insanların can ve mal güvenliğini maksimum düzeyde sağlamak olduğunu sözlerine ekledi. Erdem, deprem öncesi projesi kapsamında, ilçedeki binaların depreme dayanıklılık testlerini yapacaklarını, gerekli olanlara güçlendirme veya yenileme desteği vereceklerini, deprem sonrası projesi kapsamında ise, deprem anında ve sonrasında vatandaşlara yardım ulaştırmak için acil müdahale ekipleri kuracaklarını, deprem sigortası ve afet eğitimi konularında farkındalık yaratmak için çalışmalar yapacaklarını açıkladı.

6 Şubat depremlerini unutmadı

Şükrü Erdem, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşları anarak, “Rahmetle anıyor, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.” şeklinde konuştu. Erdem, bu trajik olayın yıl dönümünde, deprem riskine karşı duyarlılığı artırma ve vatandaşları daha güvenli bir yaşam alanına kavuşturma konusundaki kararlılığını bir kez daha teyit etmiş oldu.