Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tandoğan Kuru’ya Kötü Haber: CHP’nin Adayı Belli Oldu

Mustafakemalpaşa’da CHP’nin belediye başkan adayı belli oldu. 50. Dönem Devlet Bakanı Şükrü Erdem, partinin ilçe teşkilatıyla yaptığı görüşmeler sonucunda adaylığını kabul etti. Bu gelişme ile CHP İlçe Başkanlığı’ndan ayrılan ve aday adaylığını duyuran Serda Tandoğan Kuru’nun adaylık umutları da suya düştü.

Mustafakemalpaşa’da CHP’nin belediye başkan

Mustafakemalpaşa’da 31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken, CHP’nin belediye başkan adayı merak konusuydu. Uzun süredir adaylık için ismi geçen 50. Dönem Devlet Bakanı Şükrü Erdem, yaptığı açıklamayla adaylığını resmen duyurdu. Erdem, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’le yaptığı görüşmede, partisinin teklifini onurla kabul ettiğini söyledi.

Şükrü Erdem Kimdir?

İş adamı, eczacı, müteahhit, siyaset ve devlet adamı, XIX. Dönem Bursa Milletvekili – 50. Hükümet Devlet Bakanı. 1959, Mustafakemalpaşa / Bursa doğumlu. Baba adı Ali Ekrem, anne adı Mesude. İlk, orta ve lise tahsilini Mustafakemalpaşa’ da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra kendi eczanesinde mesleğini sürdürürken, diğer taraftan da serbest müteahhitlik işleri ile ilgilendi. Erdem, vatani görevini Ankara’da, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) yerine getirdi. Mustafa Kemal Paşa Spor Kulübü Başkanı görev yaptı.

Şükrü Erdem, 20.10.1991 genel seçimlerinde DYP’den XIX. Dönem Bursa Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Sonra ANAP’a iltihak etti. 50. Hükümette Haziran 1993 – Kasım 1995 arası Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak yer almıştır. 03 Mart 2014’te meslektaşı Semra Meriç ile evlenmiştir. 1 çocuk babasıdır. İngilizce biliyor.