Ana Sayfa Arama Galeri Video
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye’nin İlk Bağımsız Aza Adayı Doğanalan Köyü’nden!

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Doğanalan Köyü’nde muhtarlık seçimleri öncesi sürpriz bir aday ortaya çıktı. Mustafa Yılmaz, Türkiye’de ilk kez bağımsız aza adayı olduğunu açıkladı.

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı

Muhtarlık seçimleri yaklaşırken, Türkiye’de bir ilke tanıklık ediliyor. Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Doğanalan Köyü’nde yaşayan Mustafa Yılmaz, bağımsız aza adayı olduğunu duyurdu. Yılmaz, bu şekilde köyüne daha iyi hizmet etmek istediğini söyledi.

Azalar Neden Bağımsız Aday Olmuyor?

Azalar, muhtarların yardımcıları olarak görev yapan ve muhtarlık seçimlerinde muhtar adaylarının listelerinde yer alan kişilerdir. Azaların sayısı, köy veya mahallenin nüfusuna göre değişir. Azalar, muhtarlarla birlikte köy veya mahallenin işlerini yürütür, muhtarın yokluğunda onun yerine vekalet eder. Azalar, genellikle muhtar adaylarının belirlediği kişilerden oluşur. Bu nedenle, azaların bağımsız olarak muhtarlık seçimlerine girmesi pek görülmez. Ancak, Mustafa Yılmaz, bu geleneği bozarak Türkiye’de ilk bağımsız aza adayı oldu.

Köyüne Hizmet Etmek İstiyor

Mustafa Yılmaz, Doğanalan Köyü’nde yaşayan bir vatandaş. Yılmaz, köyünün sorunlarını yakından takip ettiğini ve köylülerin taleplerini dinlediğini belirtiyor. Yılmaz, bağımsız aza adayı olarak, köyüne daha iyi hizmet etmek istediğini söylüyor. Yılmaz, “Azalar, bugüne kadar hep muhtar adaylarının listelerinde yer aldı. Ben, köyüm için çalışmak istediğim için bağımsız aza adayı oldum. Azası olduğum muhtar kim olursa olsun, onunla uyum içinde çalışacağım. Köyümüzün ihtiyaçlarını gidermek, köylülerimizin memnuniyetini sağlamak için elimden geleni yapacağım” dedi. Bu açıklama sonrasında ise gözler vatandaşlara ve muhtar adaylarına çevrildi. Mustafa Yılmaz vatandaştan destek görecek mi? Muhtar adayları, kendisine kendi listesinde seçim girme teklii yapacak mı?